کود مناسب نهال گردو ژنویپ چیست ؟

0

کود مناسب نهال گردو ژنویپ چیست ؟

سوال ویرایش شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب نهال گردو ژنویپ چیست ؟
گردو رشد کندی دارد و یک زندگی دوست داشتنی است. شاخ و برگهای معطر معطر ، گربه های زیبا ، سایبان زیبا و برداشت خوشمزه از این یک درخت باغ واقعاً باشکوه ساخته است.

در پاییز درخت دارای پوسته های سبز سخت است که هسته چروک خورده مشخصی را محصور کرده است.

درخت گردوی معمولی یا ایرانی بومی غرب آسیا ، در قرن شانزدهم به انگلیس رسیده و به عنوان منبع غذا ، سوخت و چوب پرورش یافته است.

کاشتن
درختان گردو در سراسر انگلیس رشد می کنند و در خاک با زهکشی آزاد ، حاصلخیز و نگهدارنده رطوبت در آفتاب ترین موقعیت ممکن خوشبخت ترین هستند. خاک های رسی سنگین یا ماسه ای ایده آل نیستند. از قرار گرفتن در معرض یا جیب های یخ زدگی که ممکن است باد شدید و یخبندان دیررس به گل ها آسیب برساند ، خودداری کنید. با گذشت زمان و در شرایط مناسب ، درخت رشد می کند و با یک سایبان گسترده بلند می شود ، بنابراین نباید در مکان هایی که ممکن است شلوغ شود کاشته شود.

درخت ممکن است در هر زمان از سال کاشته شود ، به شرطی که زمین یخ زده نباشد ، اگرچه درختان کاشته شده در پاییز و زمستان اغلب بهترین نتیجه را دارند. خزه را از پایه گیاه خارج کنید ، کمی عمیق تر از بسته ریشه و دو برابر آن سوراخ کنید. مجدداً با کمی ذغال سنگ نارس و بنه یا کمپوست پر کنید. ریشه را در سوراخ قرار دهید و دوباره پر کنید ، خاک را خوب محکم کنید. چاه آب. مالچ زدن در اطراف پایه درخت با خرده چوب یا خاک اره به خرده فروشی رطوبت خاک کمک کرده و علفهای هرز را از بین می برد.

برای چند فصل اول تهیه یک سهام محکم برای حمایت از تنه محکم و تشویق رشد قوی ریشه عاقلانه است.
آبیاری
درختان گردوی تاسیس شده دارای سیستم ریشه ای گسترده ای هستند و به این ترتیب نیازی به آبیاری غالباً ندارند اما برای چند فصل اول درخت باید بطور منظم و عمیق در تابستانهای گرم و خشک آبیاری شود.
تغذیه
در اوایل بهار می توانید با تهیه یک مالچ با کیفیت خوب یا کود غنی از ازت ، یک سال رشد سالم را تشویق کنید.
هرس کردن
هرس گردوها را باید فقط در اواخر پاییز انجام دهید زیرا اگر در بهار خرد شود ، خونریزی می کند. هرس حداقل لازم است ، اما شاخه ها بزرگ می شوند ، بنابراین هر شاخه ای را که در موقعیت بد قرار گرفته است زود از بین ببرید. هر ساله بیش از یک پنجم تاج را بردارید.
در زمستان
در زمستان درخت ممکن است “ریشه پیچیده” برسد. ما گلوله ریشه را با دقت در خزه های مرطوب نورد کرده و برای حفظ رطوبت آن را در پلاستیک پیچیده و در یک کیسه جذاب هسی قرار داده ایم. یک گیاه پیچیده شده با ریشه باید در بیرون یا در یک مکان خنک و سرپوشیده مانند سوله نگهداری شود. در داخل خانه نگهداری می شوند و گیج می شوند و زود شروع به جوانه زدن می کنند ، که به گیاه جوان آسیب می رساند. پس از گذشت یخبندان نهایی ، ممکن است خزه و بسته بندی پلاستیکی قبل از کاشت برداشته شود. درختان گردو مقاوم هستند اما ممکن است برای چند سال اول به حفاظت از زمستان نیاز داشته باشند. در برف سنگین یا به خصوص آب و هوای شدید زمستانی حتی درختان مستقر ممکن است آسیب ببینند اما به راحتی با یک پارچه گلدان یا پشم گوسفند محافظت می شوند.
میوه خوری
درخت گردوی شما بعد از حدود پنج سال میوه می دهد و محصولاتی که به طور فزاینده ای تولید می شود ، تولید می کند. آجیل در اواسط پاییز رسیده و باید به طور طبیعی از درخت سقوط کند ، برداشت محصول به همان سادگی است که برداشتن آن از زمین انجام می شود. تکان دادن شاخه ها یا ضرب و شتم درخت ، لجبازترین مهره ها را به ریزش ترغیب می کند. مراقب سنجاب های گرسنه باشید که قبل از فرصتی برای برداشت محصول شما را با خوشحالی قلاب می کنند.
آماده سازی و ذخیره سازی
پوسته های سبز را در اسرع وقت بردارید. دستکش لاستیکی بپوشید (در غیر این صورت دستان شما به رنگ قهوه ای تیره لکه دار می شود) و با یک چاقوی تیز و کوچک لبه ها را برش دهید تا به آرامی از هم جدا شوند.

هسته ها را بگذارید تا روی لایه های مختلف روزنامه در یک اتاق گرم و آفتابی حدود سه روز خشک شود و آنها را چندین بار بچرخانید. بعد از این ، آنها برای خوردن خوشمزه هستند.

برای ذخیره آجیل ، آنها را در یک جعبه با خاک اره خشک یا روزنامه کاملاً پیچیده ، همراه با یک آب پاش لیبرال نمک سنگ لایه لایه کنید.

جهت بررسی تولید کنندگان انواع نهال در سراسر ایران بر روی گزینه نهال فروش کلیک کنید

منبع : www.glut.co.uk

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .