کود مناسب نهال انگور بلک سید لس چیست ؟

0

کود مناسب نهال انگور بلک سید لس چیست ؟

سوال ویرایش شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب نهال انگور بلک سید لس چیست ؟


به طور کلی ، انگورهای انگور خورنده های سنگینی نیستند و بعد از اینکه کاملاً جا افتادند به کود زیادی احتیاج ندارند. کود زیاد می تواند رشد چوب و برگ را تحریک کند تا تولید میوه. مقادیر متوسط ​​کود در طول سالهای اول و دوم پس از کاشت به تحریک گیاهان جوان برای تولید میوه زودتر کمک می کند. 
من همیشه هنگام تغذیه گیاهانی که در آخر جدول شام قرار می گیرند ، مسیر ارگانیک را طی می کنم. باغ های انگور ارگانیک برای بدست آوردن قوی ترین و غنی ترین انگور ممکن ، با کمترین اثرات مخرب بر محیط زیست ، روش های ارگانیک را انتخاب می کنند و انگور آنها بیانگر ارادت به کیفیت است. 
خاک را ارزیابی کنید

همیشه بهتر است قبل از تغذیه انگور خود ، شرایط خاک را ارزیابی کنید.
ترجیحات خاک
انگور از نظر نوع خاک زیاد انتخاب نمی شود و طیف وسیعی از خاک را تحمل می کند. همانطور که گفته شد ، آنها خاک حاصلخیز و زهکشی شده و غنی از مواد آلی را ترجیح می دهند. آنها خاکهای مداوم باتلاق یا مرطوب را دوست ندارند. هنگام کاشت در خاک رس سنگین یا خاکهای نابارور ضعیف ، مخلوط کردن برخی از مواد آلی به صورت کمپوست پیر یا کودهای کمپوست بسیار مفید است. 

PH خاک مهم است!
انگور انگور در خاک اسیدی تا کمی اسیدی از 5.5 تا 6.5 در مقیاس pH رشد می کند. اگر در مورد PH خاک خود اطمینان ندارید ، بهتر است آن را آزمایش کنید.
آزمایش pH خاک
pH خاک اندازه گیری قلیائیت یا اسیدیته خاک است و در مقیاس 1-14 و 7 به عنوان علامت خنثی اندازه گیری می شود. هر اندازه گیری زیر 7 نشانگر شرایط اسیدی خاک است و هر چیزی بالاتر از 7 نشان دهنده قلیایی است. اگر از PH خاک خود مطمئن نیستید ، یا اینکه آیا برای رشد انگور انگور مناسب است یا خیر ، بهتر است pH محل کاشت را آزمایش کنید. 
سرویس Extension محلی شما ممکن است خدمات آزمایش خاک را ارائه دهد یا می توانید pH خاک را خودتان با یک کاوشگر ارزان قیمت تست کننده خاک آزمایش کنید. برای بالا بردن PH (قلیایی سازی بیشتر) می توانید سنگ آهک گلوله ای به خاک اضافه کنید. برای کاهش pH (تولید اسید بیشتر) می توانید گوگرد خاک ، سولفات آلومینیوم یا آهن کلاته اتفاده کنید. افزودن کمپوست آلی به خاک در زمان کاشت و به طور مرتب به صورت مالچ همچنین می تواند به افزایش اسیدیته و حفظ شرایط خاک اسیدی کمک کند.

بیشتر بدانید: 
چگونه انگور انگور را بارور کنیم

در زمان کاشت
در زمان کاشت ، یک غذای گیاهی ارگانیک را به عنوان برچسب و / یا مخلوط در برخی از مواد آلی ، مانند کود کمپوست یا کمپوست قارچ ، با نسبت 25٪ به خاک بومی خارج شده از سوراخ کاشت استفاده کنید. كمپوست مخصوصاً برای شرطی كردن خاك رس سنگین بسیار مفید است كه ممكن است در فصل مرطوب آب زیادی را حفظ كرده و در فصل خشك مانند آجر سخت شود. مواد آلی کمپوست شده را با نسبت 50/50 کاملاً با خاک رس بومی مخلوط کنید.
چه موقع انگورهای انگور را بارور کنید 
در اوایل بهار هنگامی که رشد جدید شروع به ظهور می کند و دوباره حدود یک ماه بعد ، انگور انگور مستقر را تغذیه کنید ، اما از اواسط تابستان کود ندهید. کوددهی در اواخر فصل باعث رشد جدید و لطیف می شود که در معرض آسیب ناشی از یخ زدگی یا یخ زدگی زودرس قرار دارد ، که می تواند سلامت کلی انگور شما را به خطر بیندازد.
کود برای انگور انگور
به طور کلی ، انگورها به کود متعادل مانند 10-10-10 پاسخ خوبی می دهند. گفته شد ، هر زمان که از گیاهانی که میوه ای تولید می کنند و قصد خوردن آن را دارم ، تغذیه کنم ، مسیر ارگانیک را طی می کنم و طبق برچسب محصول با یک غذای گیاهی ارگانیک تغذیه می کنم. 
علاوه بر این ، من همچنین دور تاک را با یک لایه 2 اینچی از کاج کاج یا مالچ چوب خرد شده مالچ می کنم. از آنجا که این مالچ ها تجزیه می شوند ، مواد آلی به خاکی اضافه می کنند که انگور شما را دوست خواهد داشت. از استفاده از خاک اره یا تراشه های چوب تازه خودداری کنید تا زمانی که حداقل 6 ماه در یک توده خوب شوند. 
توجه: از کوددهی بیش از حد انگور خودداری کنید زیرا کود زیاد به راحتی به آنها آسیب می رساند. اگر از کود آلی استفاده می کنید نگرانی در مورد سوزاندن گیاهان شما وجود نخواهد داشت.

چگونه آب انگور را آبیاری کنیم

انگور خاک مرطوب اما زهکشی شده را ترجیح می دهد. اگرچه انگور نسبت به خشکی مقاوم است ، اما در صورت وجود انگور انگور قدر رطوبت را می داند ، اما خاک مداوم مرطوب یا مرطوب نیست ، که می تواند مشکل ساز باشد. 
در زمان کاشت 
بلافاصله پس از کاشت انگور ، خاک را در منطقه کاشت ، از جمله گلدان ریشه ، تا عمق سوراخ کاشت خیس کنید. استفاده از محرک Root یک تقویت اضافی برای تحریک تشکیل اولیه ریشه و رشد قوی تر ریشه ایجاد می کند. محرک ریشه شوک پیوند را کاهش می دهد و باعث رشد گیاهان سبزتر و با نشاط می شود.
در اولین فصل رشد فعال
در خاک باغ متوسط ​​لازم نیست هر روز به انگورهای تازه کاشته شده خود آبیاری کنید. بیشتر اوقات ، این شرایط باعث خیس شدن یا مرطوب شدن خاک می شود که می تواند منجر به پوسیدگی ریشه و سایر بیماری های گیاهی شود. در صورت عدم بارندگی کافی ، آب را فقط در صورت لزوم برای مرطوب نگه داشتن گلوله ریشه و خاک اطراف آن آب دهید. برای کمک به حفظ رطوبت و کاهش آبیاری با دست ، یک مالچ ارگانیک بزنید. 
به خاطر داشته باشید که غوطه ور شدن عمیق با دفعات کمتر بسیار بهتر از پاشیدن هر روز کمی آب انگور در اطراف است. انگورهایی که در فصل خواب زمستانی کاشته می شوند ، وقتی رشد فعال نداشته و سرعت تبخیر آن کند شده باشد ، به آب بسیار کمتری احتیاج دارند. بنابراین ، مراقب باشید که در طول زمستان بیش از حد آب نگیرید!
بعد از آن
هنگام استقرار ، انگور به آب کمتری احتیاج دارد ، اما در صورت وجود انگور روی انگور ، خاک مداوم مرطوب را ترجیح می دهد. گیاهان را به خوبی مالچ کنید تا به شما در حفظ رطوبت کمک کند. 

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد
منبع : www.wilsonbrosgardens.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .