نهال گلابی چگونه کاشته می شود ؟

0

نهال گلابی چگونه کاشته می شود ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

نهال گلابی چگونه کاشته می شود ؟

درختان گلابی (Pyrus communis و Pyrus serotina) درختان برگ ریز هستند که به دلیل تولید آنها و اغلب توانایی تحمل تخلیه ضعیف خاک ، بسیار گرانبها هستند. اگرچه درختان گلابی از نظر بذر درست نمی شوند ، اما به طور بالقوه فاقد خصوصیات مطلوب درخت مادر هستند ، اما رشد درخت گلابی از بذر عملی و قابل قبول است. نهال همچنین به طور بالقوه به عنوان پایه برای ارقام مطلوب استفاده می شود. به عنوان یک قاعده کلی ، شما باید تعداد دانه های گلابی بیشتر از تعداد درختان مورد نظر خود را استخراج ، تهیه و بکارید. حتی با آماده سازی و مراقبت مناسب بسیار بعید است که همه دانه ها جوانه بزنند.

1
گلابی را برای استخراج بذر از درختان اصلی با ویژگی های مطلوب جمع کنید ، میوه میوه رسیده و آسان است درخت را بکشید یا درست بعد از ریزش آن ، به طور کلی از اوت تا اکتبر ، بسته به نوع آن.

2
گلابی ها را باز کرده و با استفاده از ناخن انگشت یا چاقوی کسل کننده دانه های آن را بیرون بیاورید ، یا گلابی ها را در دستگاه خرد کن خرد کنید ، سپس محتویات آن را روی صفحه ای بریزید تا دانه ها محل یابی و جدا شوند.

3
دانه های گلابی استخراج شده را در ظرفی پر از آب قرار دهید. بذرهای شناور و هر نوع گوشت را دور بریزید.

4
بذرهای مناسب را که یک شب در آب فرو رفته خیس کنید و سپس آب را بیرون بریزید.

5
بذرها را به مدت 10 دقیقه در محلول یک قسمت سفید کننده و 10 قسمت آب قرار دهید ، سپس دانه ها را کاملاً آبکشی کنید تا سفید کننده از بین برود.

6
دانه های گلابی را در یک کیسه پلاستیکی با ماسه مرطوب یا پیت ماس ​​قرار داده و دانه ها را در یخچال و در دمای بین 32 تا 40 درجه فارنهایت در یخچال قرار دهید. بذرها را به مدت 60 تا 90 روز در سردخانه نگه دارید.

7
محل کاشت در فضای باز یا آپارتمان ها یا ظروفی را که بذرها را در آن می کارید آماده کنید. با استفاده از روتوتیلر یا کج بیل خاک 6 تا 8 اینچ بالای خاک را در محلی در برابر نور شدید که در گرمترین ساعات ظهر نور مستقیم خورشید دریافت نمی کند ، از بین ببرید. . برای شروع بذر در داخل خانه ، آپارتمان ها یا ظروف جداگانه را با یک محیط جوانه زنی و استریل کاملاً پر شده که حاوی قسمتهای مساوی پیت ماس ​​و شن و ماسه ، پرلیت یا ورمیکولیت است پر کنید و مواد را به آرامی سفت کنید.

8
بذرهای گلابی را در فضای باز یا در ظرف های آماده شده بکارید. در فضای باز ، یک شیار یک یا دو برابر عمیق تر از بزرگترین بذر گلابی ایجاد کنید ، هر 6 اینچ یا بیشتر یک بذر در شیار قرار دهید ، سپس بذرها را کمی با خاک و حدود یک اینچ ماسه یا محیط جوانه زنی بپوشانید. در یک ظرف ، دانه ها را در بالای محیط قرار دهید ، سپس دانه ها را با متوسط ​​دو برابر عمق قطر بذر بپوشانید.

9
خاک یا محیط جوانه زنی را به آرامی اما کاملاً غبارآلود کنید تا محیط در اطراف دانه ها ته نشین شود. هر زمان که خاک یا محیط رشد در اثر لمس خشک شد ، بذرها را غبارآلود کنید.

10
ظروف را با روکش پلاستیکی یا شیشه ای بپوشانید یا کل ظرف را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید تا رطوبت بالای دانه ها حفظ شود و نیاز به آبیاری به حداقل برسد.

11
ظروف را در محلی با نور روشن اما غیر مستقیم و دمای بین 60 تا 80 درجه فارنهایت قرار دهید.

12
ظروف را به موقعیتی با نور بیشتر منتقل کنید ، هرگونه پوشش پلاستیکی یا شیشه ای را برداشته و پس از ظهور نهال ، دفعات آبیاری را کمی کاهش دهید.

13
نهال های کوچک را پس از رشد چند سانتی متری ، به ظروف بزرگتر با خاک گلدان منظم پیوند دهید. اواخر زمستان یا بهار سال بعد در مکانهای دائمی بکارید.

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد

منبع : homeguides.sfgate.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .