نهال سیب چگونه کاشته می شود ؟

0

نهال سیب چگونه کاشته می شود ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

نهال سیب چگونه کاشته می شود ؟

آن سیب ترد و شیرین که از بقالی خریداری کردید و هسته آن را نیش زده اید بسیار لذیذ بود! آیا اگر بتوانید از در خود بیرون بروید و مانند آن را از روی درختی در حیاط خود بیرون بیاورید ، عالی نخواهد بود؟ دانه های ریز ، صاف و قهوه ای موجود در هسته سیب را مشاهده می کنید و تعجب می کنید: آیا می توانم اینها را بکارم و درختان سیب خودم را رشد دهم؟ پاسخ کوتاه این است: بله ، اما …

بسیاری از انواع سیب در سطل های فروشگاه مواد غذایی ترکیبی هستند زیرا سیب درست به نوع تولید نمی شود. سیب های تجاری از طریق پیوند پیوندیده شده ، روی درختانی که کلون های هیبریدی تولید می کنند ، کاشته می شوند ، این روشی است که تولیدکنندگان از یک سال به سال دیگر از نظر ژنتیکی یکسان هستند.

بذر آن میوه ای که از آن لذت زیادی برده اید ، مطمئناً درختانی تولید می کند که سیب هایی متفاوت از میوه اصلی پرورش می دهند – شاید چیزی به همان خوبی باشد ، اما احتمالاً میوه ای که اصلاً خوب نیست.

همچنین مهم است که بدانید آیا سیب شما که دانه هایش را می دهد ، گونه ای است که در آب و هوای شما با موفقیت رشد می کند. برخی از انواع سیب به خوبی در مناطق مقاوم در برابر گرم رشد می کنند. دیگران به سرمای شدید زمستانی مناطق شمالی احتیاج دارند. شروع با دانه هایی از سیب هایی که در منطقه شما رشد کرده اند ممکن است احتمال موفقیت را افزایش دهد.

با این وجود ، شما می توانید آن دانه ها را بکارید و با گذشت زمان و صبر و حوصله ممکن است در نهایت درختی داشته باشید که می توانید به آن افتخار کنید.

از سیب: بذر تا نهال

روش برداشت و جوانه زدن بذرها ساده است. یک روش این است که بذرهای آسیب ندیده را با دقت از هسته سیب خارج کرده ، تمیز کرده و اجازه دهید خشک شوند. پروژه را با بیشترین تعداد بذر آغاز کنید. ممکن است همه آنها جوانه نزنند ، اما هرچه بیشتر داشته باشید ، احتمال اینکه حداقل تعداد کمی از آنها رشد کنند بهتر است.

بذرها را بین دو لایه حوله کاغذی مرطوب یا دستمال کاغذی در یک ظرف ضد هوا قرار دهید. بذرهای سیب قبل از شروع جوانه زدن به یک دوره سرد شدن یا طبقه بندی نیاز دارند ، بنابراین ظرف را حداقل برای دو تا سه هفته – حتی تا یک ماه یا بیشتر – در یخچال قرار دهید. سپس تماشا کنید و منتظر بمانید.

هنگامی که بذرها شروع به جوانه زدن می کنند ، آنها را با احتیاط به گلدان های پر از مخلوط گلدان منتقل کنید. با نوک انگشت یا نوک مداد خود یک سوراخ کوچک در خاک ایجاد کنید ، دانه را داخل آن رها کرده و روی آن را با خاک بپوشانید ، سپس کاملاً آبیاری کنید. خاک را کمی مرطوب نگه دارید و هنگامی که برگها شروع به بیرون آمدن کردند ، گلدان ها را به پنجره آفتابی منتقل کنید.

قوی ترین نهال ها را در حالی که چند اینچ قد دارند ، در زمین بکارید. درختان سیب در مکانی آفتابی و در خاکی با زهکشی مناسب ، به دور از درختان دیگر و خارج از هر منطقه کم ارتفاع که می تواند “جیب یخ زدگی” را در آنجا ته نشین کند ، رشد می کنند. اگر دو یا چند درخت کاشته اید – برای گرده افشانی بهتر در آینده توصیه می شود – آنها را با فاصله 15-15 فوت قرار دهید.

سیب از درخت بالغ

ممکن است هشت تا ده سال یا بیشتر طول بکشد تا یک درخت سیب که از دانه رشد کرده است ، به اندازه کافی بالغ شود تا میوه تولید کند ، و سیب هایی که به دنیا می آورد با سیبی که سالها قبل می خورید متفاوت خواهد بود. با دانستن این موضوع ، جوانه زدن بذرها ، کاشت آنها و تماشای رشد آنها به درختانی سالم که میوه می دهند ، هنوز یک پروژه جذاب و طولانی مدت است.

جهت بررسي توليد کنندگان انواع نهال در سراسر ايران بر روي گزينه نهال فروش کليک کنيد
منبع : www.hgtv.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .